Chrome Ana Sayfası “aramamekani.com” Virüsü

Chrome Ana Sayfası “aramamekani.com” Virüsü, Mozilla Anasayfa virüsü nasıl temizlenir? Aramamekanı.com virüsünü temizleyen program indir, programsız çözümü bu başlık altında.

Öncelikle Google Chroma adres satırına chrome://extensions/ yazıp enter’ı tuşlayın. Açılan ekrandan istemsiz kurulan tüm uzantıları yanındaki çöp kutusu simgesine tıklayarak kaldırın.

“Bu uzantı yönetiliyor ve kaldırılamaz veya devre dışı bırakılamaz” ibaresi bulunan uzantıları önce varsa “Program Ekle Kaldır” kısmından, orada yoksa sitemizde bulunan Combofix aracı ile bu sorunu kökünden halledebilirsiniz.

Bu virüs şu sıralar Facebook’ta video gibi görünen, “Arkadaşlar Slayt Videomu İzlermisiniz, Yorumda Atın Lütfen :) yazısıyla paylaşılan bir uygulama ile bulaşmaktadır. Virüsün girdiği tüm bilgisayarlarda Facebook açıldığı anda bu paylaşım isteksiz olarak bu kişi tarafından da yapılıyor. Böylece virüs şu sıralar çığ gibi yayılıyor.


Günlük Bilgi; En son çıkan filmleri, kitapları, albümleri vs.. yeni gelişmeleri sizlere en hızlı şekilde ulaştıran bir internet sitesidir. | http://www.gunlukbilgi.net

14 Responses to “Chrome Ana Sayfası “aramamekani.com” Virüsü”

 1. muhammed diyor ki:

  Aynı sorunu ben de yaşadım en sonunda kayıt defterinden silerek kaldırabildim uzantıyı.
  Regedit’ten sileceğiz dosyayı. Dosya yolunu da vereyim: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome\ExtensionInstallForcelist
  burada 1 diye bir dosya var onu kaldırınca sorun hallolmuş olmuyor.

 2. sebo diyor ki:

  Muhammed dediğin gibi yaptım düzeldi teşekürler.

 3. Voki diyor ki:

  muhammed kardesim cok sağol ya hallettim sayende Allah razı olsun :)

 4. Hilal diyor ki:

  chrome://extensions/ giriyorum ama bizim bildiğimiz chrome web mağzası çıkıyo ondanmı yapıcaz ama anlamadım bide bu ne oluyo Combofix

  • Hilal diyor ki:

   şimdi oldu biligisayarı kapadım sizin verdiğiniz Adresini verdiğiniz siteye girdim sonra silinmiştir ! diye metin yazısı çıktı teşekür ederim <3

 5. sagoo diyor ki:

  Başlat – Çalıştır’a regedit yazıp HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome\ExtensionInstallForcelist yolunu takip ettikten sonra 1 diye dosya varsa onu siliyoruz ve sorununuz hal olmuş olur.

 6. sagoo diyor ki:

  kesin çözümdür arkadaslar

 7. gizem diyor ki:

  ya ben bir türlü yapamadım yardım edin pls

 8. nihal diyor ki:

  Yardımınızı rica ediyorum!!!
  facebook üzerinden malum ”videomu izlermisiniz”adresine tıklamış bulundum ve sanırım bilgisayara virüs bulaştı.facebook sayfasında sorunlar var.Muhammet kardeşimin tarif ettiği şekilde ilerledim fakat benim açtığım kayıt defterinde policies den sonra google ve chrome ayakları yok malesef…ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz lütfen?

 9. baris diyor ki:

  arkadaşlar aynı işlemi diger internet araçları üzerinde de yapabilirsiniz mozilla expolar gibi chrome yerine digerlerini kullanıyor olabilirsiniz dünya chrome den ibaret degil :)

Leave a Reply